Poza klasycznymi atrakcjami, na terenie Szczawnicy i Pienin osoby lubiące aktywnie, a nawet ekstremalnie spędzać czas, bez problemu znajdą coś co je zainteresuje.

Parki Linowe

W Krościenku – sąsiadującej ze Szczawnicą wsi można spróbować swoich sił w dwóch parkach linowych, gdzie trasy umieszczone są na różnych wysokościach i charakteryzują się zróżnicowanymi poziomami trudności. Parki linowe oferują też m.in. zjazdy tyrolką przez Dunajec, ogromną huśtawkę, poduszkę – trampolinę czy wieżę ze ścianką wspinaczkową.

Informację o tych i innych atrakcjach w parkach linowych można zasięgnąć na:

https://www.ablandia.pl/kroscienko-nd.html

https://www.park-adrenalina.pl/index.html

Off-Road

Dla zainteresowanych motoryzacją organizowane są wyjazdy Off-Road, podczas których nie ma czasu na nudę. To sposób na gór z zupełnie innej strony – przejazd przez błotniste bezdroża i zobaczenie najdzikszych zakątków Pienin.

http://www.offroad.kowu.pl/

https://wyjazd4x4.pl/

Rafting po Dunajcu i spływy kajakowe

Rafting jest idealnym sposobem na aktywne spędzenie czasu. Jest to sport ekstremalny polegający na spływie górską rzeką, na specjalistycznym 6 lub 8-osobowym raftingowym pontonie. Zespołowa praca wszystkich uczestników zapewnia niesamowitą przygodę i wymusza czynny udział w spływie jedną z najpiękniejszych polskich rzek.

Alternatywą dla spływu na pontonie, łączącą aktywny wypoczynek z podziwianiem pienińskiego krajobrazu może być spływ kajakowy. Do dyspozycji jest kilka ciekawych tras umożliwiających dostosowanie atrakcji do każdego poziomu zaawansowania. Jeśli nie jesteśmy pewni swoich możliwości – pomocną dłoń wyciągają profesjonalni instruktorzy kajakarstwa górskiego, mistrzowie Polski w tej dziedzinie.

https://www.fun-time.pl/

https://funrace.pl/lato/

https://portpienin.pl/

Stadnina koni Rajd w Jaworkach

Stadnina koni Rajd jest jedną w pierwszych w Polsce, której konie otrzymały odznaki Górskiego Konia Turystycznego. Pod okiem profesjonalnych instruktorów możliwa jest nauka jazdy konnej od podstaw oraz doskonalenie umiejętności jeździeckich na ujeżdżalni. Dla osób, które nie miały okazji jeździć konno organizowane są przechadzki konne, a tym, którzy już opanowali tę sztukę – wycieczki oraz ścieżki huculskie.

http://stadninarajd.pl/

Wypożyczalnie rowerów

W Szczawnicy na każdym rogu możemy natknąć się na atrakcję z pierwszej ręki – wypożyczalnie rowerów, które ułatwią zwiedzanie miasteczka i pobliskich wiosek. Oferują szeroki przekrój rowerów miejskich, górskich, wieloosobowych, przyczepek dla dzieci, siodełek oraz rowerów elektrycznych.

MonsterRoller

Arena narciarska Jaworki w lecie oferuje nietypową atrakcję – łączy hulajnogę z rowerem górskim. MonsterRollery to terenowe hulajnogi z pneumatycznymi oponami wyposażone w tarczowe hamulce, dla których stworzona została specjalistyczna trasa zjazdowa.

http://arenanarciarska.pl/oferta/mosterrollery

Paintball

Znana wszystkim gra polegająca na strzelaniu kulkami wypełnionymi farbą ze specjalnych karabinków do przeciwników. W grze naśladujemy jednostki specjalne i wykonywane przez nie działania, w ten sposób organizowane są przeróżne scenariusze.

http://www.bagmaextreme.pl/se3.php

https://www.adventure-sky.pl/paintball.html

Survival

Dla spragnionych przygód organizowane są wyprawy terenowe odwzorowujące poligony wojskowe w trakcie których wykonywane są zadania na autentycznym wojskowym sprzęcie.

https://www.adventure-sky.pl/survival.html

Skok w tandemie

Rozrywka dla kochających sporty ekstremalne. Już po krótkim wprowadzeniu, wraz z instruktorem skaczemy na dwuosobowym spadochronie, a takie przeżycie na pewno będzie niezapomniane!

http://www.bagmaextreme.pl/se7.html